هر روز فقط و فقط یک قدم جلوتر از دیروزمان باشیم…..

شهاب حسینی

چگونه جذاب باشیم؟

سلام دوباره با بخش سوم از مجموعه “چگونه جذاب باشیم در خدمتتان هستم در بخش اول گفتیم که منظورمون از جذابیت چیه و گفتیم که در کل نباید ضدحال باشیم و مثال های روشنی آوردیم که معمولا بسیاری از افراد باورشون نمیشد اون رفتار ها نوعی ضد حال محسوب میشوند و نادانسته باعث کاهش جذابیتشون میشد.

در بخش دوم از این مجموعه گفتیم که باید برای خودمون ارزش قائل باشیم و قرار نیست به هر خواسته ای جواب “بله” بدیم . و در این بخش به نکته سوم خواهیم پرداخت .

 

 

 

 

 

گوش دادن موثر

گوشم با شماست !

 شاید این رفتار رو بارها دیده باشید از افراد مختلف ، مدتی پیش توی یکی از شعبات یکی از بانک های معروف با مدیر اون بانک کار داشتم ، همینطور که منتظر بودم یک آقایی داشتند با مدیر حرف میزدن و خوب جناب مدیر داشتند به صفحه موبایلشون نگاه میکردند و میگفتند گوشم با شماست ! ایشون شاید بر حسب یک عادت که توی جامعه بشدت رایج هست رفتار میکردند اما خوب نمیدونستند که این کار باعث کاهش جذابیت میشه .
 
گوش دادن موثر!
 
 برای داشتن یک شخصیت جذاب و محبوب بشدت لازمه که به طور موثر گوش بدیم ، البته این نوع گوش دادن علاوه بر اینکه باعث جذابتر شدن ما خواهد شد باعث بهبود کیفیت روابط ما با دیگر افراد هم میشود و خوب این یعنی یک تیر و دو نشون . خوب حالا برویم سراغ اینکه گوش دادن موثر به چه شکل هست.
 
1. گوش دادن با میل و رغبت
 
یکی از نکات مهم این است که با حوصله به طرف مقابل گوش بدهیم ، به گونه ای که انگار مهم ترین فرد جهان مقابل ما ایستاده و در حال صحبت کردن است فارغ از اینکه فرد مقابل چه سن و سال و چه پست و مقامی دارد . یادمون باشه که قراره به یک فرد محبوب تبدیل بشیم پس کاری نداریم که طرف مقابلمون کی هست ، تمرکز ما بر روی خود خود خود ماست.
 
 
 
2.پرسش سوال از طرف مقابل
 
یک از مواردی که نشان دهنده گوش دادن موثر هست اینه که وقتی فرد مقابل صحبتش تمام میشود از طرف مقابل بپرسیم آیا منظورت این هست که …. یا بگوییم من از صحبت های شما این رو برداشت کردم آیا برداشت من درسته ؟ اینطوری اون طرف متوجه خواهد شد که ما با توجه به صحبت هایش گوش کرده ایم. و خوب این کار حس خوبی رو به اون شخص منتقل خواهد کرد و خوب همونطور که در ابتدا به عرضتان رساندم اساس محبوبیت در بین افراد این هست که باعث شویم افراد حس خوبی نسبت به خودشان پیدا کنند.
 
 
3 . تایید با تکان دادن سر
 
مورد بعد این هست که وقتی شخص در حال صحبت کردن است ، با تکان دادن سر جملات را تایید کنیم البته این تایید به معنای موافقت نیست بلکه به معنای دریافت و به درستی شنیدن جملات اون فرد هست.
 

4 . ارتباط چشمی
 
برای آنکه به فرد مقابل این حس را القا کنیم که در حال گوش دادن هستیم میبایست ارتباط چشمی نیز برقرار کنیم . برای این کار باید به شیوه ای که در ادامه خواهم گفت به 3 نقط توجه کنید . چشم راست و چشم چپ و دهان گوینده . ابتدا به یکی از چشم های گوینده نگاه کنید بعد مدتی به سرعت به دهان گوینده و سپس چشم دیگر فرد مقابل نگاه کنید . هشدار ! هرگز خیره خیره نگاه نکنید . در واق شما بر روی اضلاع یک مثلث فرضی نگاهتان را میچرخوانید . حواستان باشد که به آرامی این کار را انجام دهید. بهترین نمونه بازیگران سینما هستند . دفعه بعد که یک فیلم عاشقانه تماشا میکردید به چشمان هنرپیشه ها توجه کنید که چگونه به زیبایی این کار رو انجام میدهند .
 
دوستان حتما حتما نکات بالا را تمرین کنید.
 
 
ممنون از اینکه این مقاله رو مطالعه فرمودید.

 

 
×
×

سبد خرید