هر روز فقط و فقط یک قدم جلوتر از دیروزمان باشیم…..

عکسنوشته
5/5

چگونه جذاب باشیم؟ (بخش پنجم)

سلام به شما همراهان جلوتر از دیروزی . بالاخره به بخش پنجم از مجموعه مقالات جذابیت رسیدیم ، از این بابت خدارو شاکر هستم . در بخش های قبل از موارد گوناگونی صحبت کردیم و گفتیم که رعایت نکردن یک سری از نکات میتونه بشدت از جذابیت ما کم کنه .
به عنوان مثال:
  • در بخش اول سعی کردیم تا در ابتدا منظورمون از جذابیت رو بیان کنیم و به عنوان اولین نکته گفتیم که نباید ضدحال باشیم .
  • در بخش دوم از این مبحث گفتیم که نباید زیاد دم دست باشیم .
  • در بخش سوم در رابطه با اهمیت گوش دادن موثر صحبت کردیم و چندین راهکار کاربردی آموزش دادیم .
  • در بخش چهارم هم در رابطه با تواضع صحبت کردیم .
گفتوگو

و اما بخش بسیار مهم و اورژانسی پنجم :

این بخش رو باید با دقت بسیار زیادی مطالعه کرد . همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ، نوشته شده که بایستی به کلماتی که در حضور همسرمان به کار میبریم توجه زیادی داشته باشیم چرا که در صورت اشتباه ممکن است کلماتی را بگوییم که به این سادگی ها از ذهن همسرمان پاک نمیشود . البته این به این معنا نیست که امکان جبران کردن وجود نداشته باشد ، اما باید دانست که اگر در آینده دعوا یا بحثی پیش بیاید به احتمال بسیار قوی همسر شما تمام حساب و کتاب های گذشته را با هم بر سر شما فرود خواهد آورد و تسویه خواهد کرد ، پس به نفعتان است که زیاد علیه خودتان پرونده سازی نکنید .
بسیاری از روابط زناشویی بخاطر رعایت نکردن نکات همین بخش هست که منجر به فروپاشی میشن ، پس تصمیم گرفتم تا اینبار خارج از نوبت از این نکات بسیار مهم بنویسم . پس با من همراه باشید .
گفتو گو

تمسخر علایق

هرگز هرگز هرگز چیز هایی رو که همسر شما بهشون علاقمند هست رو مورد تمسخر قرار نباید داد . شاید برای یکی دوبار به روی شما نیاورد اما بعد از مدتی به مرور با تکرار این رفتار شما ذره ذره از چشم همسرتان سقوط میکنید و به این سادگی ها امکان جبران وجود نخواهد داشت . گاهی این امکان وجود دارد که فرد مقابل بدون اخطار دادن وارد رابطه با فردی بشود که بجای تمسخر گوش میدهد و تعریف و تمجید میکند .
در جامعه امروز ما که دسترسی به اینترنت و فضای مجازی بسیار ساده شده و افراد به مقدار زیادی از صفحات مجازی استفاده میکنند ، خطر ورود نفر سوم به رواط زناشویی چندین برابر شده .
بسیاری از روابط نامشروع معمولا از درد دل کردن شروع میشود و به نقاط باریک تری متاسفانه میرسند . پس برای جلوگیری از خیانت ، لازم است تا گوش شنوایی برای صحبت های همسر خود داشته باشید و از مسخره کردن صحبت ها و ابراز احساسات همسر خود پرهیز کنید .
همچنین مطمئنا همسر شما دوستان و آشنایانی صمیمی دارد که بی احترامی یا تمسخر آنها میتواند به شدت به رابطه شما آسیب برساند . حتما حتما قبل از آشنایی با همسرتان افراد مورد علاقه و دوستان وی را شناسایی کنید . گاهی اطرافیان فرد مورد نظر برای ازدواج کسانی هستند که ما نمیتوانیم در آینده حضور آن هارا در زندگی همسرمان بپذیریم پس بهتر است قبل از ازدواج تکلیفمان را روشن کنیم.
سعی کنید تمام علاقمندی های همسرتان را کشف و یادداشت کنید و همواره به علاقه مندی های همسرتان توجه نشان دهید . این کار باعث میشود تا شما برای همسرتان به جذابترین مرد دنیا تبدیل شوید . و البته این کار با کمترین هزینه امکان پذیر است .
گفتو گو

شعله ور کردن حسادت

خوب میشه گفت یکی از لذتبخش ترین و در عین حال مخربترین کار اینه که حسادت همسرتون رو شعله ور کنید . اجازه دهید خیالتان را راحت کنم ، تکرار برانگیختن حسادت یعنی فاتحه یک رابطه را خواندن.

این پست دارای یک نظر است

  1. سلام …عالی بود واقعا…کاش اقایون یکم توجه کنن….

پاسخی بگذارید

سیدمحمدموسوی

وقتی شرایط به سخت ترین حالت ممکن برای من تبدیل شد…وقتی آدم هایی که از بودنشان اطمینان داشتم و به همین خاطر به بودنشان تکیه داده بودم ، رهایم کردند…..گریستم… اما به خالق مهربانم اعتماد کردم و سعی کردم هر روز یک قدم جلوتر از دیروزم باشم….

سیدمحمدموسوی

مدرس مهارت های ارتباطی

×
×

سبد خرید